Фестиваль «З країни в Україну» 2021. Анонс третього заїзду

30 липня у Станиці Луганській, 31 липня у Старобільську та 1 серпня у Щасті відбудеться фестиваль «З країни в Україну» – щорічний масштабний культурно-просвітницький захід. Історія, культура, освіта, наука та творчість – Україна, що об'єднує та надихає. Особливістю цьогорічного фестивалю буде спеціально адаптована до карантинних умов програма – децентралізовані локації та діджитал контент. Ввечері на відвідувачів чекає атмосферний акустичний концерт від українських артистів.

У зв'язку з пандемією Covid-19 задля безпеки відвідувачів формат цьогорічного фестивалю було змінено та адаптовано значну частину програми в діджитал. Для цього був розроблений спеціальний сайт — http://zkvu.com.ua/, де буде розміщено відеоконтент та інші матеріали на основі програми. А програму фестивалю в містах децентралізовано з одного спільного простору на 5 окремих локацій – Центральний простір, Україна Сучасна, Україна Традиційна, Україна Змістовна та Україна Активна. Також до організації долучилися місцеві команди кожного міста та придумали власні концепції локацій, які будуть представлені на фестивалі.

Локації розмістяться на комфортній відстані одна від одної, що дасть змогу уникати великих скупчень відвідувачів.

В програмі фестивалю цього року: фотовиставка відомих українських фотографів, кінотеатр просто неба та майстер-класи з фільмування, лекції від сучасних підприємців-інноваторів, лекції про сучасну українську науку від проєкту Inscience та демонстрація експонатів Музею Науки від МАН України, майстер-класи з традиційних ремесел, онлайн-бібліотека та багато іншого інтерактивного та унікального українського контенту.

Також в межах фестивалю реалізовано спецпроєкт «Натхнення Сходу». Для кожного з 11 міст фестивалю було обрано одного артиста або артистку-амбасадора. Для Станиці Луганської — це співачка Джамала, для Старобільська — рок-гурт Жадан і Собаки, а амбасадором Щастя став український гурт ТНМК.

Разом з відомим українським режисером та кліпмейкером Віктором Придуваловим, артисти провели творчі дослідження та зняли відеокліпи на одну зі своїх пісень у відповідних містах. Прем'єри всіх кліпів можна буде побачити на локації Центральний простір в день проведення фестивалю.

«Перед командою організаторів цього року стояв один великий виклик – спланувати одинадцять масштабних подій в умовах динамічної та складнопрогнозованої ситуації з пандемією Covid-19. Водночас така ситуація дала можливість переосмислити саму форму фестивалю та змусила шукати нові актуальні та адаптивні рішення, глибше дослідити міста та локальну проблематику, більше взаємодіяти з місцевими громадянами. Це у свою чергу дало змогу побудувати зовсім інший підхід до створення якісного українського контенту», – коментує підготовку до фестивалів Денис Блощинський – голова правління Фундації та ідейник фестивалю.

«З країни в Україну» – це 8 років організації масштабних культурно-просвітницьких подій, 84 фестивалі, 54 міста, десятки тисяч учасників та понад 20 напрямів невпинної роботи з ключовою ідеєю – формування нової української ідентичності та якісних позитивних змін в Україні.

Дати наступних фестивалів:

09/07 Дружківка

10/07 Добропілля

11/07 Мирноград

30/07 Станиця Луганська

31/07 Старобільськ

01/08 Щастя

07/08 Херсон

14-15/08 Маріуполь