"Відкривай Україну" руйнує міфи. Підлітки.

Освітній проект «Відкривай Україну» промайнув двома потужними хвилями у 2016-му та 2017-му роках. Залишивши по собі грандіозні коливання, котрі зараз і самі розбурхують море неформальної освіти. Тисячі підлітків, сотні вчителів, кілька десятків крутих реалізованих проектів, навчальні поїздки у європейські країни – статистика, що засвідчує неймовірні масштаби «Відкривай Україну».

Проект, котрий зародився як програма для школярів із східних міст України, стрімко сягнув усієї території нашої країни. Протягом року підлітки зі всіх областей приймали правила гри, продиктовані неформальним освітнім проектом, і творили нову історію свого міста та й, загалом, власну. Наразі, коли ми готуємося до третьої хвилі «Відкривай Україну» і озираємося назад – радо спостерігаємо глобальні зміни, що накрили нашу країну та й нас самих. Уже цієї осені українські глядачі матимуть змогу спостерігати як змінювалися долі, міста та Україна загалом. Протягом року гейміфікований освітній проект «Відкривай Україну», у стінах міських шкіл, формував команди активної учнівської молоді з ціллю - розробити та реалізувати корисний проект для свого міста і людей, які у ньому проживають. Найкращі реалізовані урбаністичні проекти, обрані експертами та фахівцями з різних сфер, делегували міську команду на національний рівень. На фіналі у столиці підлітки пройшли інноваційно-інтенсивне навчання, прокачалися у нестандартних для себе умовах та всього за чотири дні, з усіма отриманими модерними навичками та знаннями, розробили і презентували абсолютно нові проекти. Шлях на фіналі, емоції учасників, перемоги та поразки команд щоденно знаходилися під прицілом знімальної команди Суспільного. Перші серії вийдуть на початку осені 2018 – це трансляція подій, що відбувалися на фіналі «Відкривай Україну» 2017 року у листопаді та концерт «Ідентифікація», де було оголошено шестірку команд-переможниць. Наступні серії розповідатимуть історію вже реалізованих проектів команд-переможниць. Зйомка проекту розширить кордони та висвітлюватиме події із життя учасників не лише в Україні, але й поїздку трьох команд-переможниць, які вибороли право на закордонний навчальний візит у Європу.

Нам часто задають питання: "А що ж далі?". Здавалося б, пройшов рік, підлітки втілили свої проекти і як ж розвиватиметься їхнє майбутнє? Адже нова хвиля - це нові учасники, нові можливості та абсолютно нові проекти. Існує думка, що по завершенню ставиться крапка та немає розвитку подій. Ми не згодні з такими трактуваннями і готові руйнувати подібні міфи. Наша відповідь проста: "Від самого початку, змінюючи міста та Україну, наші діти, в першу чергу, мінялися самі. Ми стали тим рушієм, що запустив великий механізм і надалі його вже просто неможливо зупинити". Пропонуємо Вашій увазі кілька історій, що вкотре доводять: освітній проект «Відкривай Україну» змінює глобальне, починаючи з локального і, перш за все, – з себе.

                                                        

      ВІКТОРІЯ СОРОКОТЯГА. М. ХУСТ. КОМАНДА "ХУСТСЬКІ ОЛЕНЯТА"

Я - учасниця проекту «Відкривай Україну». Щоразу, коли мене запитують, що проект змінив у моєму житті - не маю конкретної відповіді, бо, повірте, їх безліч. Протягом навчання у Києві, коли команди готувалися до фіналу, кожен із нас намагався щось вкласти від себе для того, щоб зібрати всі думки та дії до купи і тим самим допомогти Україні і, безпосередньо, маленьким містам, як от моє містечко - Хуст. Раніше ні мені, ні учасникам моєї команди не доводилося створювати власні проекти, складати плани, обдумувати стратегії, подачу і проблеми. Це було абсолютно нове і незвідане, але зараз я вже розуміюся на цьому. Особисто мені освітній проект «Відкривай Україну» дав нові знання і купу нових можливостей. Я отримала багато корисної інформації, яка, дійсно, уже стала мені в пригоді і яка допоможе всій нашій команді у майбутньому. Зізнаюся, що багато чого було для мене в новинку, мені ще не доводилось так багато часу проводити під «прицілом» камер і операторів - це досить незвично, але весело. На проекті я відчула себе більш впевненою і зрозуміла для себе, що зусилля ніколи не бувають марними, потрібно тільки хотіти і, у будь-якому випадку, старатися. Не можу сказати, що я стала явним лідером нашої команди, бо це не зовсім так, адже кожен із нас учився прислуховуватися до думки інших учасників, кожен намагався подати ідеї і допомогти з їхнім втіленням у реальність. І це важливо. Це велика робота – робота в команді. Я дуже вдячна за все, що для нас зробили організатори, завдяки таким проектам і людям Україна дійсно відкриється світу і показує себе у всій своїй красі. Я радію, що стала частиною цього - членом величезної команди освітнього проекту «Відкривай Україну».

                                                  

                                                                                     ОЛЕКСАНДР ПЕТРОВ. М. МАЛА ВИСКА. КОМАНДА "SHAKE"

Проект "Відкривай Україну" показав, що я можу змінити все, звісно, у першу чергу, починаючи з себе. Завдяки йому, я вийшов із зони комфорту, став всебічно розвиненою особистістю. Почав ознайомлюватися з техніками ораторського мистецтва та опановувати комунікації з іншими людьми. В цілому, я зайняв проактивну позицію у команді та у своєму житті.


                                                                         

                                                                                           ІРИНА ПАКІЖ. М. КАЛУШ. КОМАНДА "DREAM WAY"

"Відкривай Україну" для кожного учасника моєї команди був чимось абсолютно новим, бо ми ще не брали раніше участі у таких проектах. Спочатку дуже сильно сумнівалися у собі і не сподівалися, що вийдемо на вищий етап. Але коли побачили байдужість та пасивність інших шкіл, то це стимулювало піти вперед, бути кращими та оригінальнішими, ніж інші. Головний наслідок, по завершенню проекту, для мене - уміння працювати в команді. Це було так складно, адже всі ми мали різний вік. А треба нести відповідальність, слухати один одного. Бо команда - це єдиний дух. І мені вже самій було цікаво - чи зможу я працювати плідно у стати частиною команди? А ще я завжди боялася публічних виступів. Тепер не боюся. Раніше, то був найбільший страх, який сковував і не давав відкритися. Але ті етапи, які пройшла разом зі своєю командою на проекті "Відкривай Україну" допомогли мені подолати цей страх. Поїздка у Львів, а потім у Київ, презентації проектів, уміння гарно виступити і не підвести команду допомогли мені вільно почуватися перед публікою та стати набагато впевненішою у собі.


                                                         

                                                                         ДАНИЛО МИШКО. М. БІЛЯЇВКА. КОМАНДА "MADE IN UKRAINE"

Завдяки проекту "Відкривай Україну" я став відчувати справжню спрагу до знань, хочу робити щось значне та суттєве. Проект навчив мене проявляти ініціативність у роботі та будь-яких завданнях. Справа в тому, що не потрібно здаватись лиш через те, що все пішло не так, як вам захотілось. Просто потрібно подолати свій страх і рухатись далі. Нехай ці слова будуть як настанова на краще. Адже, якщо боятись та ховатись за слова "не можу", "нічого не вийде" - далеко не дійдеш. Завдяки проекту я став відповідальним, самостійним у вирішеннях будь-яких питань. Для мене відкрилися безмежні можливості створювати щось нове. З'явилося бажання проявляти ініціативу у роботі. Проект " Відкривай Україну " створив у мені нову людину, яка прагне більшого. Людину, яка чітко бачить ціль і робить усе можливе аби дістатися мети.

                                              

                                                                                  ОЛЕКСАНДРА ЯНЧЕНКО. М. МАЛА ВИСКА. КОМАНДА "SHAKE"

Якщо я не скажу, що проект змінив мене повністю, то збрешу. Я почала розуміти, скільки невідкритих потенціалів маю і яка цікава та незнанна раніше дорога до мети ще попереду. Найголовніше, мабуть, це навіть не те, як навчилася писати проекти, а те, з ким навчилася працювати (моя teem, громадяни, влада і т.д.). Будувати стосунки з командою, розуміти, наскільки ми всі різні, але внесок кожного важливий і, врешті-решт, зуміти стати однією сім'єю. Критичне мислення, креативність, впевненість у власних силах і ще купа класних речей, які почали розвиватися у мені, стали наслідком роботи у цьому грандіозному проекті.

                                                        

                                                                                ДМИТРО СТЕПАНОВ. М. КРЕМІННА. КОМАНДА "КРАМІНСЬКІ ЛЕЛЕКИ"
Проект дав мені можливість креативно мислити та співпрацювати у команді. Я був одним із наймолодших учасників нашої команди, але старші завжди до мене прислуховувалися, давали можливість виразити свої ідеї і підтримували. Така командна робота допомогла мені надалі. Я не був лідером, але я знав, що можу допомогти та взяти на себе певну частину роботи і вона буде важливою для кінцевого нашого результату. Це мені допомогло зайняти проактивну позицію тепер у школі. У класі я став більше допомагати, пропонувати якісь нові ідеї, бо знаю, що мене слухають і не треба боятися виражати те, що маєш у своїй голові. 

                                                           

                                                                                ТУРЧАНОВА НАТАЛІЯ. М. МАЛА ВИСКА. КОМАНДА "SHAKE".

Ну, насправді, проект змінив усе! До "Відкривай Україну" навіть і не підозрювала, що проекти - це настільки цікаво, що працюючи в команді можна досягнути таких великих результатів і, що я здатна на такі круті штуки. Завдяки "Відкривай Україну" я навчилась складати кошториси, зрозуміла як працює фандрейзинг, поборола свій страх виступів на публіці і зустріла купу неймовірно класних людей.Також за час проекту довелося почати планувати свій час, стикатися з купою "дорослих" проблем і, звісно, навчитися слухати один одного (повірте, це було особливо складно). Наразі я настільки заряджена позитивними хвилями від "Відкривай Україну", що і не думаю зупинятись на досягнутому. Я впевнена, що у мене і моєї команди попереду ще безліч перемог та успішних проектів!
Люди, не бійтеся творити!
Shake it up!