Вчителів змусять вивчати програмування (але це ще не точно)

При проведенні атестації вчителів, починають замислюватися, про необхідність включати в випробувальні тести питання і завдання по цифровій компетентності (ЦК).

Але зараз проходять роботи зі створення і написання нової Концепції з атестації та видачі сертифіката вчителям. Йде робота над самим процесом викладання із застосуванням комп'ютерних технологій. Адже ніхто не спростовує, що нині серед молоді ці технології більш привабливі при проведенні уроків і викликають великий інтерес, ніж звичайна дошка і крейда в руці педагога.
Але з'являються думки, що потрібні такі атестаційні тести для вчителя літератури та початкових класів. Адже одна справа знання з ЦК для вчителів точних наук та інформатики, а інша справа для філологів і початкових класів.
Створена група з 20 фахівців займається створенням цього документа. Серед експертів групи є і педагоги початкової школи.
Працюючи вже не один день, все більше приходять до того, що такі ази та навички просто необхідні, адже багато педагогів з НУШ просто і не можуть обійтися без використання на своїх уроках комп'ютерної техніки.
Після обговорень прийшли до висновку, що для роботи і знання ЦК, яка виражається в комп'ютерній грамотності, педагогам старшого віку необхідно буде пройти навчання і набуття навичок. Але незважаючи на те, що молоді вчителі отримують ці навички і знання в ВНЗ, часом маємо картину, що для них ноутбук набагато страшніше ніж для досвідченого вчителя, у якого є розуміння і бажання витягати зі своєї роботи максимум користі для навчання дітей.
Адже бажання йти на вивчення комп'ютерної грамотності для заради користі в роботі - це ще одне визнання в любові до своєї професії.