В Україні визначать, чим керуються абітурієнти при виборі ВНЗ

Поїхати навчатися у Київ чи лишитися у рідному місті? Може все-таки спробувати подати документи закордон?

Це одвічна проблема для українських абітурієнтів та їх батьків. 

Минулого сезону учасники проекту "Відкривай Україну" ділилися своїми емоціями, щодо подальшого навчання. 

Економічні та інфраструктурні чинники, такі як відсутність ВНЗ у рідному місті, оренда житла, вартість проїзду, психологічні аспекти, наприклад, тиск з боку батьків, рівень престижу навчального закладу - все це безумовно впливає на рішення підлітка. 

Чим точно керуються вчорашні школярі, коли подають документи до того чи іншого ВНЗ, визначить компанія Ernst & Young - Ukraine.

Минулого року проходило опитування серед абітурієнтів, їх батьків, студентів, викладачів і роботодавців з приводу вибору ними навчального закладу для подальшого навчання.

Дослідження також охоплювало такі питання: які вищі навчальні заклади вибирають найчастіше, які спеціальності найбільш популярні, як бачать абітурієнти українську освіту в порівнянні з іноземним і як повинні виглядати школа і університет майбутнього.
Минулого року, найбільш популярними спеціальностями за даними МОН були право, філологія, середня освіта, менеджмент і медицина. Про це розповів заступник Міністра освіти і науки Юрій Рашкевич сьогодні, 19 липня 2018 року, під час прес-конференції у МОН.

Середину липня прийнято вважати екватором подачі заяв і саме тоді вже можна побачити приблизну карту найбільш популярних ВНЗ України. Подавати документи поспішають у:

  • КНУ ім. Шевченко,
  • ЛНУ ім. Франко,
  • КПІ ім. Сікорського,
  • Львівська політехніка,
  • ХНУ ім. Каразіна.