В Україні непропорційно будують житло і школи

Сьогодні в Україні існує диспропорція між темпами будівництва житла та соціальної інфраструктури, зокрема, шкіл та дитячих садків. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.
За його словами, диспропорція спостерігається майже в усіх регіонах України, більш за все – у великих містах та обласних центрах.
Чиновник повідомив, що розрахункові показники забезпечення кількості місць в закладах шкільної та дошкільної освіти згідно з державними будівельними нормами складають 135 місць на 1000 жителів у школах та 38 місць на 1000 жителів у дитячих садках.
«З 1 вересня 2018 року діє ДБН «Планування та забудова територій», згідно з нормами якої були розраховані показники забезпечення місцями в школах та дитячих садках. Це середні розрахункові показники: на 1000 жителів не менше ніж 135 місць у школах та не менше 38 місць – у дитячих садках. Радіус пішохідної доступності до школи має бути до 750 метрів, до дитсадка – 300 метрів», - наголосив Лев Парцхаладзе.
Серед проблем забезпечення житлових масивів освітніми закладами в Мінрегіоні називають відсутність актуальної містобудівної документації і контролю відповідності детальних планів територій генплану населених пунктів. А також відсутність вільних ділянок для будівництва шкіл і садків при точковій забудові в центральних частинах міст і в умовах існуючих житлових масивів.
Однією з важливих причин Лев Парцхаладзе також назвав те, що містобудівні умови та обмеження часто видаються з порушеннями – це зловживання посадових осіб органів місцевого самоврядування – головних архітекторів міст. «Містобудівні умови та обмеження вони видають за застарілими містобудівними ДБН. Тоді як нова ДБН «Планування та забудова територій» діє вже з вересня минулого року», – сказав він.