У школах більше не буде місцю образам

Вперше у широких масах школярів термін "булінг" з'явився у 2012 році. Тоді Корпус Миру проводив навчальні табори та загалом тренінги для школярів. Учасникам розповідали про те, що з проблемою принижень у школі стикається багато учнів, але цьому можна протидіяти.

В 2018 році тема булінгу стала топовою для обговорення. У соціальних мережах навіть з'явився флеш-моб, який висвітлював як до теперішніх успішних дорослих людей ставилися у школі. Історії вражали.

Для когось булінг завершувався на етапі "дразнилок", а хтось навіть потерпав від фізичних розправ.

Міністерство освіти та науки розробило навіть курс для вчителів, який мав навчити, як виявляти проблему і боротися з нею.

Відеолекції мали допомогти вчителям краще розуміти, коли жарти переходять у сферу цькування, залякування, коли дії інших можуть призвести до непередбачуваного фізичного тиску.

Зверталися столичні активісти і до влади. Врешті-решт, в Україні будуть штрафувати за булінг. Під дію закону потрапляють вчителі, батьки та учні.

Передбачено, що булінг - це насильство учасників навчального процесу щодо малолітньої або неповнолітньої особи. За це можна отримати штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи від 20 до 40 годин.