Шкільні атестати для випускників замінять на свідоцтва

Цей рік буде дуже насиченим для усіх рівнів української освіти. Саме цього року відбудеться багато змін у житті наших шкіл - мається на увазі: повної середньої та вищої.

Ми у своїх повідомленнях раніше вже повідомляли про зміни у вишах та професійно-технічних закладах. Цього разу знову повертаємось до справ у наших школах, а саме до повної середньої школи.

Рік тому було прийнято до виконання наказ МОН за № 1109 від 16 жовтня 2018 року "Про деякі питання документів про загально середню освіту".

У наказі затверджено зразки нових документів, що будуть виготовленні в 2019 та наступних роках, для заміни старих зразків про надання середньої освіти, та деякі інші, всього 13 зразків про закінчення початкової, базової та повної загальної середньої освіти, а також додатків до них.

Так от найголовніше те, що від тепер випускники нашої загально середньої школи, замість атестата про середню освіту, будуть з цього року отримувати свідоцтва про середню освіту.

Також такі свідоцтва по закінченню 4-го та 9 класів отримають учні про закінчення початкової та базової шкіл.

Наша практика підказує, що ми повинні переходити на зразки документів про освіту, що діють у всіх цивілізованих країнах. Від тепер старого зразку зостаються атестаті тільки у Росії.

У нас щорічно зростає кількість дітей з особливими освітніми потребами у школах. З цього року їм теж буде доступне для читання те, про що написано у новому свідоцтві про одержання освіти.

Не забули і про осіб з порушеннями зору. Тепер і для них всі документи будуть набиратись з використанням шрифту Брайля. В країні повинно бути доступне все для кожного громадянина, а це дуже важливо.