Середня зарплата у сфері освіти складає близько 300$

Кабінет Міністрів повідомив, що на сьогодні спостерігається ріст заробітної платні. Українці стали отримувати більше на 12,5% повідомляє служба Державної статистики. 

Середня зарплата в сфері освіти у березні склала 7 600 грн, у системі охорони здоров’я - 6 750 грн.

Спеціалісти, що тільки починають кар'єру вчителя можуть стартувати із заробітною платнею у 3300 гривень.  Так звані "Надбавки" можна отримати, пропрацювавши понад 3 роки. Оплачується додатково кураторство класу: якщо вчитель стає керівником колективу старшокласників, то йому належить збільшити оплату на 25%, якщо ж за педагогом закріплюють молодші школярі - 20%. 

Цікаво, що найбільшу серед колег зарплатню може отримати вчитель китайської мови. Ця дисципліна популярна у приватних школах, а викладачів в Україні порівняно небагато. 

В Європі ж найбільше поміж колег отримують освітяни у Люксембурзі. Тут середня заробітна платня складає близько 108 тисяч доларів на рік або 239 472 гривень на місяць. Що ж, в принципі, пропрацювавши 2-3 місяці вчителем у Люксембурзі можна собі придбати смарт-квартиру у Києві!

Бюджетні кошти у сфері освіти за останні два роки були витрачені на навчальні матеріали для дітей. Вкладено майже 7 млрд грн. Про це, презентуючи основні результати роботи Кабінету Міністрів за три роки, повідомив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

За його словами, гроші були спрямовані на дидактичні матеріали, сучасні меблі, комп'ютерне обладнання для Нової української школи, підвищення кваліфікації вчителів НУШ, на шкільні автобуси, на природничо-математичні кабінети, україномовні дидактичні матеріали для шкіл з мовою навчання національних меншин, автомобілі для інклюзивних центрів, на закупівлю комп'ютерів, на обладнання спорткомплексів при середніх школах, на підключення Інтернету в середніх школах та інклюзивну освіту.