Підсумки тижня в освіті: головні події

Цей тиждень був дуже насиченим на події. Нумо дізнаймось, що значного відбулося в освіті за останні 7 днів.

Уряд направляє кошти для школи. Розпочнуться роботи по підключенню шкіл міст і сіл до мережі інтернету. Як наголосила міністр освіти Лілія Гриневич, уряд виділяє для цієї події кошти в розмірі 1 млрд. гривен. Підключення відбудуться у всіх школах, де на цей час немає доступу до інтернету, або він є, але менший за 30 МБ в секунду.

Вчителі візьмуть участь у виборі підручників для 2 класу. Український Інститут модернізації змісту освіти запропонував всіх охочих вчителів початкових класів візьмуть участь у відборі підручників для 2-го класу. Наявність всіх примірників маємо в електронному варіанті і доступ буде відкрито до 10 березня.

Гройсман заявив про позитивну динаміку зарплат. В своєму виступі прем'єр-міністр зробив заяву, в якій зазначив про зміни що до питання по зарплаті. Ще в 2016 році мінімальна зарплата була по країні $50, то вже на сьогодні вона зросла втричі і у доларовому еквіваленті склала $150. Якщо казати про середню зарплату по країні в цілому, то вона складає в розмірі $380.

Надання Томосу включено до шкільної програми з історії. Надання Томосу стало подією цілого десятиліття. З цього року міністерство освіти прийняло рішення, про внесення головної події десятиріччя про створення Православної Церкви України, до шкільної програми в 11-му класі.

Уряд ухвалив Стратегію розвитку медичної освіти. В Україні настав час змін і в медичній галузі. МОЗ країни визнав, що саме зараз потрібно змінити саме відношення до відбору і навчання нового покоління українських медиків.

Проблема шкільних туалетів. МОН планує негайно почати втілювати в життя проект "Гідність дитини". До проекту входить програма про влаштування у кожній школі добротні теплі туалети, що необхідні для збереження здоров'я кожного учня. На це виділено урядом 267 млн грн.

В інклюзивну освіту країна вкладе 504 млн грн. Уже в цьому році держбюджет виділить гроші для підтримки дітей в школах з особливими потребами в набуття освіти, а також на забезпечення таких груп у дитсадках та у закладах профтехосвіти.

Регіони отримають гроші для забезпечення класів НУШ. В цьому році уряд спрямує 1,215 млрд грн для навчання вчителів та придбання обладнання для першокласників, які почнуть навчатись у НУШ вже в цьому навчальному році.

Визнати протиправні дії батьків проти вчителів у школах булінгом. Саме про це подала Київська міська рада профспілок освітян пропозиції до фракцій та груп парламенту, де йдеться про те, щоб признати та припинити насилля над вчителями з боку батьків. Ці дії батьків признати булінгом та відповідати за свої дії перед законом.

Учасникам надійшло запрошення на пробне ЗНО. У особисті кабінети в інтернет надійшли зразки запрошень для усіх, хто пройшов реєстрацію на пробне ЗНО. Ці запрошення-перепустки необхідно роздрукувати, вписати свої данні та прийти з ними за адресою, вказаній в зразку.