​Освітянки «Відкривай Україну» стали «Натхненням року» від конкурсу «Жінка України 2018»

«Жінка України 2018» - це визнання значимості жінки у всіх сферах сучасного українського суспільства. Це творчість, розвиток та досягнення найкращих - тих, хто щодня надихає. «Единственная» ділиться історіями досягнень жінок України в різних сферах діяльності. Це історії, що стануть натхненням для сотень інших жінок.

Символічно, що конкурс припадає на весняну пору року. Адже пробудження природи пов’язане з жінкою. Жінка багато в чому схожа на весну – вродою, лагідністю, ніжністю, милосердям, приносить у життя надію, віру, любов та умиротворення.

Цього року серед 14 категорій конкурсу, номінація «Натхнення року» була присвячена освітянкам. За словами ініціаторів премії, усі зміни у країні починаються з освіти. Наші сьогоднішні героїні – це п’ять представниць освіти з різних регіонів України, які брали участь у Всеукраїнському освітньому проекті «Відкривай Україну». Сьогодні Ви можете познайомитися з нашими героїнями ближче, а вже у четвер, 15 березня, ми дізнаємося, хто з цих неймовірних жінок, за результатами голосування, виборов місце першості.

Наша перша представниця, якій поза конкурсом ми вже присудили звання «жінка-вогник» - Руслана Ігорівна Мудрик. Заступник директора з виховної роботи у Радивилівському навчально-виховному комплексі «Школа-гімназія №1» своєю енергетикою запалює всіх довкола. На освітньому проекті «Відкривай Україну» її команда школярів з міста Радивіл - «РадоDrive» створила туристичну інфраструктуру міста з використанням QR-кодів. Пані Руслана дуже активна і надихає своїми емоціями дітей брати з неї приклад. Жінка націлена на перемогу, адже в переліку її досягнень не лише учні, що стали фіналістами освітнього проекту, але й багато грамот за перемоги у конкурсах, змаганнях та олімпіадах районного, міського, обласного, всеукраїнського і міжнародного рівнів. Сподіваємося, що до цього списку вчителька зовсім скоро зможе внести ще й перемогу у номінації «Натхнення року».

Наступна героїня - Світлана Іванівна Стрельчук. Для нас – «жінка-завзяття». Завідувачка бібліотеки у Каховському НВК, прес-секретар, тренер Каховської МГО «ДіЛО», має 14-річний досвід громадської діяльності. Обіймаючи посаду звичайного шкільного бібліотекаря, Світлана зібрала навколо себе компанію агентів змін. Її підопічні, команда «ГУК», увійшли до числа фіналістів освітнього проекту «Відкривай Україну» завдяки представленому проекту «Кошеня купуй – тваринку врятуй». Пані Світлана своїм завзяттям довела дирекції школи, що кожен член шкільної сім’ї вартий уваги і навіть бібліотекар може бути кращим другом школяра. Ми підтримуємо Світлану Іванівну і продовжуємо стежити за її шляхом вже на іншому проекті – конкурсі «Жінка України 2018».

Третя номінанта, наша «жінка-тепло» - Світлана Ігорівна Пилипів. Вчителька математики Збаразької ЗОШ І-ІІІ ст. №3 разом із своїми учнями брала участь у проекті «Відкривай Україну». Її команда «ЗбаражКом» вийшла у фінал із проектом «Громадські ініціативи». Своїм професійним прикладом пані Світлана показує, що дійсно можливо відірвати учнів від он-лайн ігор та планшетів і зацікавити практичними справами. Її учням подобається змінювати життя школи і свого міста на краще. Сам педагог мріє раз і назавжди побороти стереотип «вчитель — це страшно». Вона прагне змін в оточенні та країні в цілому. А її роботу та комунікацію з дітьми можна брати за основу спілкування у викладацькому середовищі. Вболіваємо за цю жінку та щиро бажаємо їй перемоги!

Тамара Михайлівна Бишенко, або як називаємо її ми - «жінка-душа» , четверта учасниця номінації. Працює вчителькою початкових класів у Васильківському НВК №4. Добра, відповідальна, творча, креативна та весела пані. Крім того, вона є керівником гуртка лялькового театру «Сузір'я». Протягом року Тамара Михайлівна була керівником-модератором команди «Діти Галактики» Васильківського НВК № 4, які стали фіналістами від Київської області у проекті «Відкривай Україну». Вона навіть не припускає, що в цьому світі є щось важливіше за дітей, яких вона надихає бути особистостями. Всі учні, яких вона навчала, вважають її вчителем за покликанням, а не за посадою. Можливо, саме така любов і підтримка принесе жінці перемогу у номінації «Натхнення року».

І на завершення – «жінка-світло» Ольга Сергіївна Войникова, яка працює вчителем у Бердянській гімназії №1 «Надія». Крім того, пані Ольга — заступник голови громадської організації «Українська громада». Разом із небайдужими жінками популяризує українську мову в російськомовному Бердянську, де відкриті безкоштовні курси української мови для дорослого населення. Жінка має безліч нагород за сумлінну працю, а також за виховання патріотизму й підготовку переможців конкурсу «Сила. Мужність. Честь.» 2016-2017 років та почесну грамоту Департаменту Освіти за участь у проекті «Відкривай Україну» в 2017-му році. Команда "Ray of hope" – школярі, яких вела пані Ольга на Всеукраїнському освітньому проекті «Відкривай Україну», натхненні своїм педагогом, заявляли про себе наступним чином: «Ми віримо у те, що Країна починається там, де твій ДІМ. Важко знаходити час, небайдужих, які прагнуть змінити світ і допомогти, але саме так формується команда і вміння долати труднощі. І який би не був результат - є самоаналіз». Бажаємо нашій учасниці успіху та, яким би не був результат, впевнені, що самоаналіз, як і у її учнів, є і він надзвичайно великий.

Ми щиро захоплюємо цими прекрасними жінками, підтримуємо їх, вболіваємо та всім серцем сподіваємося, що як і «Відкривай Україну», так і «Жінка України» - це лише гарний початок великого просвітницького й надихаючого шляху наших героїнь. Для нас кожна з цих чудових жінок вже стала «Натхненням року» та справжнім відкриттям. Бажаємо успіху і повний вперед!