На Київщині вирощують нову екзотичну рослину

Вже другий рік в УкрНДІПВТ імені Леоніда Погорілого, що знаходиться у селі Дослідницьке Київської області, триває експеримент з вирощування незвичного для України дерева – павловнії.

Батьківщина цього дерева - Китай. Там це дерево шанують, адже воно дає промисловості Піднебесної багато деревини, яку використовують при виготовленні меблів, з неї роблять спортивне знаряддя та музичні інструменти. Клімат павловнія полюбляє теплий та вологий.
До речі, цю рослину можна було знайти на південному березі Криму. Влітку павловнія дуже гарно квітне. В Європі її використовували, щоб прикрасити парки. Справа в тому, що дерево дуже швидко росте.
На Київщині його посадили лише два роки тому, а воно вже виросло на п'ять метрів угору. Науковці вважають, що тутешній клімат підходить рослині і планують висаджувати її й в майбутньому.
Дерево дає дуже цінну деревину, а через те, що дуже швидко виростає, павловнія може за 5-6 років заполонити собою простір у десятки гектарів. Вартість одного кубометру деревини становить 100 доларів.З одного ж гектару виходить до 400 кубометрів.
 
Важливо згадати й те, що це дерево починає рости навіть після того, як його зрубають. Разом із цим павловнія не виснажує ґрунт.
На четвертий рік життя дерево починає квітнути. Спеціалісти підрахували, що з тих саджанців, які зараз розміщені між трасою Київ-Біла Церква, можна буде отримати 700 кг меду. Єдина проблема, яка очікує павловнію - холодна українська зима. Проте, біологи, які вивчали дерево, запевняють, що на даний момент проведені всі необхідні роботи, аби убезпечити дерево.