Мобільний додаток для вивчення птахів

Один з головних принципів, якому навчають дітей змалечку - любов до природи.

У школі діти починають з першого класу вчити предмет "Природознавство" і закінчують 11 клас з повним багажем знань особливостей біології.

Для того, щоб зробити вивчення навколишнього середовища цікавішим та приємнішим, в Україні був розроблений спеціальний додаток, який дозволяє слідкувати за птахами. 

Про розробку та створення програми повідомило Міністерство науки та освіти.

У додатку розповідається про 428 зареєстрованих видах птахів України з фото, описами і звуками, який видає кожен птах.

Як відзначили в міністерстві, каталог-довідник буде корисний для вчителів природознавства, а також учнів, які цікавляться орнітологією (наукою про птахів). Крім того, користуватися додатком можна в режимі офлайн, тобто без підключення до інтернету.

Програма абсолютна безкоштовна і доступна до завантаження.

Якщо в нашій країні любов до орнітології тільки пробуджується, в Європі, США та деяких країнах Азії, зокрема в Японії, "бьордвотчінг", дослівно: "процес спостерігання за птахами", став офіційно одним з найбільш популярних видів дозвілля.

Головна мета дослідників - самостійно дослідити життя птаха, не втручаючись у природні процеси. Не можна навіть підгодовувати пернатих.

Виходити на спостереження краще за все у теплий період року рано вранці. Тоді у більшості пташок найбільш активна фаза дня, а денне світло допомагає зробити найкращі знімки.

Більшість спостерігачів - непрофесіонали і вивчили ті чи інші види за допомогою інтернету.

Орнітологи-любителі ведуть щоденники та фільмують кожен крок пернатих. Є безліч спеціальних форумів та сайтів, де можна поділитися своїми здобутками та спитати поради у досвідчених біологів.