Міністр освіти і науки України поділилась враженнями від відвідин сільської школи

Як стало відомо враженнями від відвідин навчальних закладів Сумської області очільниця української освіти поділилася на своїй персональній сторінці в соціальній мережі Фейсбук. В повідомленні зокрема йдеться про результати перевірки імплементації концепції Нової української школи 24 лютого.

З цією метою міністр освіти відвідала, на перший погляд, звичайну сільську школу – Герасимівську ЗОШ І-ІІ ступенів Роменської районної ради. Школа в с. Герасимівка є єдиною в області, приміщення якої не реконструйоване, а зведене з нуля за доволі короткий термін. Основним пусковим механізмом будівництва було те, що школа була єдиним у районі закладом з двозмінним розкладом навчання. На новобудову було залучено 6737,8 тис. грн. Сума включає в себе кошти як державного, так і місцевого бюджетів.

Міністр освіти зазначила, що Сумська область в цілому є такою, що найефективніше скористалася субвенцією на Нову українську школу, при цьому наголосивши:

«Я тут зустрілась із дуже гарними вчителями, які теж мислять уже в інший спосіб про підходи, якими треба навчати сучасних дітей. І те, що фактично у сільській місцевості діти мають доступ до такого рівня освіти, є для нас дуже важливим» – зазначила міністр.

Позитивне враження на Лілію Гриневич справив і Сумський державний університет. Серед інших заслуг було відзначено широку мережу співпраці з підприємцями, з метою залучення коштів, а також одну з провідних позицій щодо сумарного показника публікацій у світових наукометричних базах Scopus та Web of science.

«Він не має навіть статусу національного, але в сенсі розвитку науки, залучення коштів на конкурсних засадах, роботи з іноземними партнерами – вони одні з кращих в усій країн» – висловила свої враження міністр оствіти і науки України.

Проте, не обійшлося й без зауважень. Зокрема це стосується організації процесу вивчення рідної та іноземної мов у школах м. Суми. Річ у тім, що в сумських школах не передбачено поділу великих класів на підгрупи для вивчення української та іноземної мов. А це, за словами міністра, є потужним механізмом заощадження коштів на учнях та вчителях. Л. Гриневич зазначає що таким рішенням місцева влада порушує юстований наказ МОН та права дітей на здобуття якісної освіти.

В цілому ж, міністр отримала позитивні враження від поїздки, відмітивши неабиякий освітній потенціал навчальних закладів периферії. Лілія Гриневич наголосила, що лише спільними зусиллями центральних і місцевих органів влади можна досягти реальних успіхів у виведенні української освіти на якісно новий рівень.

«Я була у звичайній сільській школі – Герасимівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів Роменської районної ради… Гроші на НУШ повністю використали – у дітей є абсолютно укомплектовані класи НУШ, нормальний доступ до Інтернету та коп‘ютерного обладнання».