Майкл Щур стане вчителем

Міністерство освіти та науки проанонсувало цікаву та нестандартну лекцію. 

Цьогоріч до Дня Європи, 15 травня, усі українські школи зможуть взяти участь у відкритому онлайн-уроці “Європа починається з тебе”. Учням розповідатимуть про те, як впровадження європейських цінностей та стандартів впливає на якість життя в Україні.

Урок розпочнеться о 09:25, а проводитиме його відомий тележурналіст Майкл Щур.

Трансляція буде доступна за цим посиланням: https://sites.google.com/view/online-urok

Розрахована лекція на підлітків, а саме на учнів 8-11 класів. Цікаво, що школярів самі зможуть поставити питання журналісту. Надіслати їх можна на поштову скриньку values.ukraine@gmail.com. 

Звідки ж взялася традиція відзначати День Європи? 

Це штучно створене свято, яке започаткувала Рада Європи. До 1964 року його відзначали 5 травня. Та після оприлюднення декларації Шумана, подію перенесли на 9 травня. Це абсолютно не пов'язано з радянським святом, яке приходилося також на 9 травня. 

Річ у тім, що саме цього дня поступила пропозиція міністра закордонних справ Франції, Робера Шумана про створення нової форми організації держав у Європі, у вигляді «наднаціональної спільноти». До речі, пана Шумана вважають одним із засновників ЄС. 

В Україні це свято відзначається у третю суботу травня. Цього року дата припадає на 15 травня. 

До війни День Європи активно відзначали на Донбасі навіть на нині окупованих територіях. У деяких містах, наприклад, у Горлівці, навчальні заклади ініціювали ряд подій, які висвітлювали життя у країнах, що належать до Європейського союзу.