Літо почнеться не вчасно: школярам перенесли канікули

Свято останнього дзвоника для школярів, мабуть, найважливіше: по переду літо, нові друзі, відпочинок на морі. Та й кого не можуть тішити цілих 90 днів безтурботного життя. Хіба, що абітурієнтів, на яких чекає ЗНО. Та й це на найстрашніше! 

Цього року в Україні "останній" дзвоник переноситься. 

У 2019 році в українських школах літні канікули почнуться на тиждень раніше.

Зазвичай дзвінки лунають у школах в останню п'ятницю травня. У 2019-му ж літній відпочинок почнеться для молодших класів із 20-21 травня, а середньої школи – з 23-24 травня.

Водночас наголошується, що остаточне рішення щодо канікул залишається за кожним навчальним закладом окремо.

Свято останнього дзвоника зазвичай проводиться в останню суботу травня. 2012 рік став винятком в Україні, навчання для школярів 9 та 11 класів завершилося майже на місяць раніше — 11 і 3 травня. Рано почалися і випускні іспити. Причиною того стало проведення Україною Євро-2012 (XIV Чемпіонату Європи з футболу).

Серед основних етапів свята загалом є:

  • підсумки навчального року;
  • нагородження учнів, які відзначились в навчанні, спорті, позакласній роботі, брали участь у творчих проектах тощо;
  • вшанування вчителів;
  • напутнє слово випускникам і сам дзвоник.

За традицією дівчата одягають шкільну форму, рідше — білу блузку з темною спідницею. Юнаки носять у цей день костюми. Тривалий час була поширена шкільна форма зразка радянського періоду з білим фартухом, останнім часом вона стала витіснятися формою більш сучасного зразка (наприклад, вишиванки). На відміну від випускного за традицією на останній дзвоник поверх одягу юнаки і дівчата пов'язують стрічки з написом «Випускник», а на костюми (для дівчат — на фартухи) іноді прикріплюються або невеликі дзвіночки, або значки у вигляді дзвіночків.