Дуальна освіта на практиці, як це?

Дуальна чи двоїста освіта - новий термін серед сучасних педагогів. Що це таке і чому для конкурентоздатності випускників це корисно - читайте на coukraine.org

Дуальна освіта - це коли учень близько 30% часу отримує теоретичні знання по професії в навчальному закладі. Решту часу він проводить на реальному виробництві, де отримує можливість працювати на сучасному обладнанні, навчитися корпоративної етики. Зараз наші роботодавці не дуже глибоко зацікавлені в розвитку дуальної освіти.

Щоб це виправити, Міністерство освіти та науки підготувало спеціальний договір про отримання професійної освіти за дуальної форми навчання. Підписавши його, учень отримає високий рівень освіти, але також зобов'язується відпрацювати певний час після випуску на виробництві, де здійснювалося навчання Зараз ідуть активні дискусії, щодо необхідності підходу шкіл у навчанні.

Ми опитали випускників 2013 року, які зараз як раз починають кар'єру після навчання у магістратурі.

Дар'ї Туюсовій 22 роки і вона брокер. Дівчина пам'ятає, що у школі найбільше полюбляла креслення та математику. Даша навіть пішла у спеціалізовану школу з поглибленим вивченням точних наук. Будівництво цікавило її ще й як архітектора-початківця. Проте, Даші довелося прикладати багато зусиль у ВНЗ, аби стати хорошим спеціалістом. Дівчина розповідає, що було б легше, коли б теоретичні знання, наприклад, з креслення, доповнювалися практичними.

Валерії Артеменко практичні заняття з медицини чи стажування у медичних закладах ще за часів шкільних років, скоротили би навчання в університеті, щонайменше на 2 роки. Легше б було і знайти зараз роботу, адже за словами дівчини, вона б вже зсередини знала всі тонкощі роботи у державних закладах. Та змогла би раніше зрозуміти, чи підходить їй професія лікаря.