Де ти з'їси ці лини? Перевір знання української!

ЗНО з української мови було першим обов'язковим предметом, який абітурієнти почали складати у 2006 році. Тоді перевірили свої знання змогли понад 40000 випускників. 

Проте, історія ЗНО уходить аж у 1993 рік. Це був другий рік нашої незалежності. Міністри, депутати наче безперервно щось засновували, запроваджували та пропонували. У нас з'явилася академія медичних наук, під Севастополем вперше замайорів український прапор, у Києві почався I Всесвітній з'їзд українських вчителів, а на телебаченні почала підходити до кінця епоха бразильських серіалів разом з останньою серією "Санта-Барбара". 

Хотіли змінити тоді і систему оцінювання знань абітурієнтів, замінивши вступні іспити тестуванням. Проте, перша спроба стала невдалою. 

Далі у 2004 році президент В. А. Ющенко Указом від 4 липня доручив Міністерству освіти і науки України впродовж 2005–2006 років здійснити перехід до проведення вступних випробовувань до закладів вищої освіти шляхом ЗНО.

Постановою Кабінету Міністрів України № 1312 від 31 грудня було утворено Український центр оцінювання якості освіти та встановлено, що ЗНО навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти, які виявили бажання вступати до ЗВО, є державною підсумковою атестацією та вступним випробовуванням до цих закладів.

Проводиться тестування серед 10 030 учнів із 1567 шкіл України.

Сьогодні вступ до вищого навчального закладу неможливо уявити без складання тестування з української мови. Ось, і освітній проект знайшов для вас, наші читачі, тест. Ми дуже віримо, що ви не забули про правила «дев’ятки» чи способи відмінювання числівників. І, згадуючи слова, європейського класика: «Рідну мову треба вчити все життя». 

Пройти тестування можна тут. Нехай щастить!