Чи маєте ви імунітет від кору: як перевірити

Уже котрий рік поспіль ЗМІ повідомляють про те, що подолати кір в Україні не вдається. Медики і вчені від медицини заявляють, що виною всьому легковажне ставлення до вакцинації. Навіть початок цього Нового року відзначилося тривожними сигналами про те, що кількість хворих на кір дітей і дорослих так стрімко зросла, що говорили про ймовірність введення карантину. Слава Богу, обійшлося. Однак, хвороба не поспішає капітулювати. Лікарі стверджують, що в групі ризику по захворюваності на кір все, у кого відсутній імунітет від кору.

coukraine.org дізнавався, чи можна визначити, чи є у людини імунітет від кору. Можна, стверджують фахівці. І дізнатися про це можна за допомогою спеціального тесту. У ньому нічого складного немає: треба тільки обов'язково щодо серця здати аналіз крові, який беруть з вени. Результати будуть готові через два дні. Підстрахуватися і пройти тест бажано кожному дорослому, особливо тим, хто їздить у громадському транспорті або контактує з великою кількістю людей. Пройти тестування можна як у державній лабораторії, так і в приватній. Звичайно, в державній лабораторії така процедура буде безкоштовною, в приватній - від двохсот гривень. Зате у приватників це швидше.
Як бути, якщо аналіз показав вразливість до вірусу? Найефективніший спосіб - вакцинація. При тому, це робити бажано не тоді, коли контакт з інфікованим на кір відбувся, а заздалегідь. Якщо ж сталося так, що контакт відбувся, необхідно через сімдесят два години все-таки зробити щеплення. Але краще підстрахуватися, адже кір у дорослих протікає дуже важко. Іноді, на жаль, з летальним результатом.