Буллінг в школі: вперше в історії України до судового розгляду притягнутий учень за цькування вчителя

28 лютого Нетішенскій міський суд в Хмельницькій області прийняв рішення залучити до адміністративної відповідальності підлітка, який знущався з учителя.

Як повідомляють в головному управлінні національної поліції в Хмельницькій області, учень старших класів однієї з місцевих шкіл систематично ображав і чинив психологічний тиск на вчителя.
Підлітка визнали винним в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 173-4 (буллінг (цькування) учасника освітнього процесу) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Суд зобов'язав мати неповнолітнього оплатити штраф у розмірі 850 гривень.
Нагадаємо що буллінг або цькування - це дії учасників освітнього процесу, які полягають в психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, в тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій. Ці дії відбуваються у відношенні малолітньої або неповнолітньої особи або такою особою щодо інших учасників освітнього процесу, в результаті чого може бути чи була завдана шкода психічному або фізичному здоров'ю потерпілого.
В Україні Закон про протидію буллінг набув чинності 19 січня 2019 року. Як покарання передбачено штраф від 850 до 3400 грн. або громадські роботи на строк 20-60 годин. Якщо порушнику до 16 років ці санкції будуть накладати на батьків або опікунів.
За статистикою цькування в навчальних закладах найчастіше піддаються ровесники, але педагоги теж часто вдаються до булінгу. Упереджене ставлення, заниження оцінок, прилюдне висміювання відповідей, зовнішнього вигляду учнів часте явище в школах. Експерти радять батькам щодня розмовляти зі своїми дітьми, цікавитися успіхами, переживаннями і подіями, щоб запобігти таке ставлення на початковому етапі.
Тривогу повинні викликати небажання дитини йти в школу, низька успішність по конкретному предмету, занижена самооцінка, відсутність бажання говорити про школу.
Працівники поліції закликають громадян не замовчувати подібні випадки і нагадують, що буллінг боїться розголосу!