​Як допомогти тим, хто вигорає допомагаючи

Сьогодні наука навчилася приходити на допомогу власникам тих професій, які вважалися найбільш спокійні і травмостійкі. Ну яку травму може отримати на виробництві учитель, психолог, юрист та фахівці подібних професій

Травмує чи чуже горе
Якщо психолог працює з людьми, то в день доводиться вислуховувати багато різних скарг і історій, від яких стає моторошно. Але все це, волею не волею, людина пропускає через себе, а це вже із часом віддається глибоко першим больовим шоком, приступом, нервовим зривом, від якого вже самому нікуди не дітися. Це не синдром однієї професії. Це хвороба "безпечних" професій.
Якщо вчитель веде інклюзивний клас, де все нормально і без проблем, то такому педагогу це може бути не знайоме і все життя. Але його колега, який працює з класом у звичайній школі, а то і в інтернаті, кожен день доводиться розбирати проблемні ситуації в сім'ях учнів. Так і не помітиш, як приходять щоденні головні болі та інші недуги.
Ось ми і дізналися, що таке "вторинна травматизація". А це вже все залежить від вас. Жити так чи починати лікування, поки це не перейшло "точку неповернення".
Точка неповернення
Коли ви від усього що чуєте від своїх клієнтів або батьків учнів, почали відчувати дискомфорт зі здоров'ям, то краще сказати - стоп. Вас уже накрила первинна травматизація. Необхідно пройти простий тест і невелику реабілітацію, яка поверне вас в вашу улюблену роботу!
Але, якщо ви пішли далі і вам вже не на жарт сняться кошмари і від однієї думки про зустріч з черговим пацієнтом або батьком, просто йде земля з-під ніг, тоді категорично треба звертатися самому за допомогою до фахівців. Інакше вас вже скоро накриє вторинна травматизація і настане стан - точка неповернення. Це вже кінець. Треба міняти професію або ви приречені на втрату повноцінного здоров'я.