Жінки в освіті: якою має бути дружба вчителя із класом

Найбільш жіночною професією вважається педагог. Дійсно, 85% освітян в Україні - це жінки.

Враховуючи особливості жіночої психології, а саме схильність до емпатії, материнський інстинкт, вчителькам важко товаришувати зі своїми учнями. Часто освітянки ставляться до своїх вихованців, як до власних дітей.

Дитячий та сімейний психолог, член Професійної асоціації дитячих аналітичних психологів Катерини Гольцберг пояснює, від яких публікацій в соцмережах вчителям слід утриматися, якщо сторінка відкрита, чи варто приймати заявки в друзі від учнів, як уникнути панібратства і як реагувати, коли дитина публікує щось таке, чого краще б не бачити.

Близько 76% освітян користуються соціальними мережами. Дійсно, тут стати об'єктом для обговорень серед учнів дуже просто. Достатньо викласти фото з відпочинку у купальнику і отримати неоднозначні фрази від вашого класу на наступний день.

Діти дійсно стежать за сторінками своїх вчителів і дуже сильно дивуються, коли їхнє стереотипне бачення життя освітянина не збігається з реальністю. Підлітки сприймають педагога, як абсолютного авторитета.

За радянських часів навіть ходив анекдот. Діти прибігають до завуча і кажуть, що побачили щось геть дивовижне. В ході розмови виявилося, що діти зайшли у їдальні у той час, коли їх вчителька їла і це викликало у них велике здивування.

Поза соціальними мережами може бути порушення субординації. Особливо це стосується учнів, які проходять підготовку до олімпіади у того чи іншого вчителя. Підлітку може здаватися, що ви могли стати йому другом.

Саме тому, дитина може дозволити собі перейти на "ти" або підіймати теми, які не стосуються навчального процесу. У всіх цих моментах треба вчасно показати учню, що субординація "вчитель-учень" лишається незмінною.