У суперфіналі проєкту «Освітній марафон» - шість шкіл Донеччини і чотири заклади Луганщини

Понад сім місяців команди працювали над стратегіями своїх навчальних закладів, які допоможуть впровадити якісні зміни у школі. За цей час учасники навчились будувати стратегії, формувати ефективні комунікації з громадою, дізнались про дієві методи в інклюзивному навчанні, захистили свої проєкти та переконались, що зміни у школах - не міф, а реальність вже багатьох закладів завдяки завзяттю вчителів та керівників, партнерству з батьками та школярами.

На старті до участі у Марафоні було відібрано 60 команд, до фіналу потрапили 20 шкіл, а суперфіналістами проєкту стали шість команд з Донеччини та чотири – з Луганщини:

Донецька область:

Навчально-виховний комплекс загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - ліцей м. Добропілля

Економіко-гуманітарний ліцей №8 імені Василя Стуса Краматорської міської ради

Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 56 Маріупольської міської ради

Маріупольська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 66 Маріупольської міської ради

Нескучненська ЗОШІ-ІІІ ступенів Великоновосілківської районної ради

Українська ЗОШ І-ІІІ ступенів №13 Селидівської міської ради

Луганська область:

Красноріченський ЗЗСО І-ІІІ ступенів Красноріченської селищної ради Кремінського району

∙ Навчально-виховний комплекс школа І-ІІ ступенів-ліцей «Гарант» (Лисичанськ)

∙ Опорний заклад освіти «Троїцький ліцей Троїцької селищної ради Троїцького району Луганської області»

∙ Рубіжанська спеціалізована школа I-III ступенів № 2 Рубіжанської міської ради

Всі фіналісти отримали від ініціаторів Марафону - БО «Благодійний фонд «Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» проєкту «Демократичне врядування у Східній Україні» (DG East), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), подарункові сертифікати на мультимедійне та обладнання для запису відеоуроків.

За словами організаторів, для десяти суперфіналістів Марафон ще триває: до 1 вересня цього року вони мають розробити грантові пропозиції для отримання подальшої донорської підтримки.

Вітаючи фіналістів, ініціатор проєкту, керівник Фундації «З країни в Україну» Денис Блощинський підкреслив: «Ми зробили для вас все, що змогли. Далі – ваша відповідальність: виконати те, що ви заклали у ваші стратегії розвитку».

Вчителька зарубіжної літератури ліцею «Гарант» з Лисичанська Олеся Дорофєєва написала в своєму фейсбуці: «Членкиня журі «Освітнього марафону» Марія Задорожня по завершенню захисту стратегій висловила побажання: «Мрійте про більше, і будете мати більше». Отже, будь-яка мрія може стати реальністю, якщо докласти зусиль до її втілення».

Що ж пропонують переможці своїм клієнтам – школярам? У «дорожній карті» шкіл тепер в центрі уваги – дитина, її індивідуальна траєкторія розвитку, створення вільного простору, в якому діти почуваються комфортно, куди хочеться повертатися. Директорка маріупольської школи № 56 Світлана Філь переконана: «Ми проти всіляких рейтингів і змагань, мріємо перетворити школу із парку однакових кущиків на райський сад, в якому кожен унікально розквітне».

Також учасники та учасниці Марафону переконалися в ефективності командної та партнерської роботи, коли майбутнє школи визначають не тільки директор, а й вчителі, учні та батьки.

Торецька школа № 10, за словами її представниць, прожила минулий навчальний рік без директора, витримала випробування і прийняла сміливе рішення: «Майбутній директор/ка буде працювати з нами за стратегією, яку ми створили всім колективом».

Начальниця відділу Департаменту освіти та науки Луганської ОДА Наталія Сагіна відзначила: «Це марафон великих можливостей для всієї освітньої спільноти області. П’ять закладів-фіналістів тепер можуть бути модераторами освітніх проєктів і поширювати свій досвід. На обласному рівні ми беремо зобов’язання надати майданчик, на якому вони б це робили».

Підсумовуючи, членкиня журі, експертка з бізнес-стратегій Катерина Сафонова сказала: «Ви всі вже у майбутньому. Ви вже – на потрібному шляху. Просто дехто просунувся трохи далі на цьому шляху».

«Освітній марафон» реалізується БО «Благодійний фонд «Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» в рамках проєкту «Демократичне врядування у Східній Україні» (DG East) Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Інформаційний партнер – Донецький прес-клуб, 066-224-36-55, 067-665-42-49, pclubdn@gmail.com.

Світлини із заходу можна взяти тут: https://www.facebook.com/osvmarathon/photos/