​У Києві завершився Східний освітній форум для вчителів Донеччини та Луганщини

Серед спікерів Східного освітнього форуму - ексміністерка освіти Лілія Гриневич, виконувачка обов’язків міністра освіти і науки Любомира Мандзій, засновник соціального проєкту зі зміни культури харчування у школі Євген Клопотенко, експерти та менеджери освітніх програм, фіналісти національної премії Global Teacher Prize Ukraine та інші, причетні до змін в освіті.

Протягом трьох днів вчителі спілкувалися з досвідченими експертами та експертками про реформу освіти, цифрові технології у період карантину і критичне мислення в епоху токсичного контенту. Почули про успішні кейси впровадження змін у школі, у неформальній обстановці спілкувалися з донорами про освітні можливості та підбили підсумки щодо участі у проєкті «Освітній марафон».

«Освітній марафон став пілотним проєктом, у якому взяли участь освітяни з Донецької та Луганської областей, які пройшли конкурсний відбір. Протягом року ми говорили не лише на професійні теми, а також на світоглядні, шукали нові сенси, завдання, мріяли про майбутнє нашої школи та держави. Радіємо, що мали можливість підбити підсумки, об’єднати наших учасників, гостей та експертів на одному майданчику і поговорити про можливості освітнього середовища. Ми хочемо мотивувати розвиватися і йти далі. Наша ціль показати, що стратегії які вже написані, можна реалізовувати різними способами», – коментує Світлана Кашенець, менеджерка проєкту.

Під час проєкту «Освітній марафон» 60 шкільних команд розробляли стратегії розвитку своїх навчальних закладів. За результатами напрацювань суперфіналістами проєкту стали 10 шкіл з Донецької та Луганської області, які вже почали втілювати свої плани у життя.

«Інколи. у буденщині, у людей не має часу задуматися над стратегічними цілями. Тому, без сумніву, саме така форма підвищення кваліфікації надзвичайно актуальна і я її усім серцем підтримую», – коментує Лілія Гриневич, ексміністерка освіти, спікерка форуму.

«Ми були запрошені як фіналісти проєкту «Освітній марафон». Для команди нашої школи дуже важливо побачити однодумців, подивитися в очі людям які можуть відповісти на певні питання і не дивлячись на те, що були і гострі моменти, ми отримали відповіді на більшість запитань. Ще дуже приємно бачити людей, які розмовляють з тобою на одній мові, можуть поділитися якимсь досвідом. На форумі я не відчула себе білою вороною і зараз хочеться рости далі, розправити крила і летіти. Мріємо, щоб такі форуми стали вже щорічними», – ділиться враженнями Наталя Чельтер, директорка Покровської школи №12.

Про те як змінювати українську освіту через їжу, розповідав Євген Клопотенко: «Можна розглядати харчування, просто як їжу, просто як підтримку організму, а можна розглядати їжу, як соціальний інструмент і використовувати його для того, щоб змінювати свідомість і організовувати людей. Тому що всі люди в світі діляться на групи різні, хтось живе в країні, хтось живе в місті, але їх всіх об’єднує їжа і мова, якою вони спілкуються і що вони їдять. Я вирішив, можу допомогти країні освідчувати дітей через культуру їжи, і саме це стане каталізатором змін у головах учнів. Якщо вони перестануть їсти макарони по флотськи, а почнуть їсти українську шпундру, або італійське мінестроне, вони будуть трішки іншими людьми».

На думку спікера Східного освітнього форуму та ментора проєкту «Освітній марафон», Віктора Громового, такий захід став продовженням попередньої роботи та ще не є фіналом роботи освітян, а є тільки першим кроком до трансформації освітнього середовища: «Для мене це величезний прорив. Я також створював гімназію і у нас була перспективна програма 2000, потім програма гімназії 2010. В освіті швидко нічого не відбувається, в освіті відбувається довго. Але воно працює тоді, коли в мене є бачення куди рухатись, які потрібно задіяти ресурси, які механізми розгляду, хто буде користувачем, як задіяти реальні сили змін, як залучити головний ресурс та є свобода педагогічної думки. На мій погляд, це те, чому вчили на марафоні і це найважливіше».

Серед шкіл Луганщини та Донеччини, що взяли участь у форумі, була присутня Рубіжанська спеціалізованна школа №2. «Завжди була вражена всім тим, що робить проєкт «Освітній марафон». Я сюди приїжджаю і після кожної зустрічі повертаюся додому натхненною. Дуже цікаво, змістовно, інтересні люди, це неймовірно здорово. Мене дуже вразили кейси та методики викладання фіналістів національної премії Global Teacher Prize Ukraine, для себе я обов’язково ці методики візьму та буду ними користуватися і буду впроваджувати серед своїх колег», – ділиться враженнями Елеонора Гончаренко, заступник директора школи з НВР.

«Важливо в кожному проєкті проводити певні рефлексії, підсумкові сесії. Особливо це актуально для нашої діяльності. Тому що, коли ми говоримо про стратегію змін, коли ми говоримо про проєкт трансформації шкільного середовища, ми говоримо про перспективу на кілька років і те, з чим учасники входили в проєкт, і з чим вони виходять, це дві великі різниці потенціалів. І між цими різницями виникають неймовірні можливості та кількість енергії», – розповідає Денис Блощинський, голова правління БО «Благодійний фонд «Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну». – «Для того щоб осмислити і зрозуміти, що змінилось, якими вони стали новими, як вони долали цей шлях, така зустріч дуже потрібна. І тому ми організували частину проєкту у форматі «Східного освітнього форуму», який по потужності, по насиченості не поступається жодному з модулів програми, є окремою подією, і під час цього заходу всі учасники змогли звірити компас і зрозуміти, що рухаємося у правильному напрямку, тому що попереду дуже непростий далекий шлях, який вони повинні долати разом, командою», – підсумував Денис Блощинський.

Освітяни Донеччини та Луганщини також мали можливість доєднатись до «Східного освітнього форуму» онлайн. Стріми дискусійних панелей можна подивитися на Facebook-сторінці проєкту «Освітній марафон»:https://www.facebook.com/osvmarathon

«Освітній марафон» реалізується БО «Благодійний фонд Фундація соціальних інновацій "З країни в Україну" в рамках проєкту Демократичне врядування у Східній Україні (DG East) USAID Ukraine - USAID Україна Агентства США міжнародного розвитку (USAID).

Контакти для преси:

Антоніна Полухіна, комунікаційна менеджерка «Освітнього Марафону»

Тел.: +380 66 599 55 92

E-mail: osvitamarathon.communication@gmail.com